Nie zawsze może być o maszynach! Więc dziś zajmiemy się rowerami, w końcu coraz bliżej sezon!

Rower jest częstym środkiem transportu, wykorzystywanym zwłaszcza przez młodych, sprawnych użytkowników dróg. Rowerzyści mogą więc poruszać się po drogach, jeżdżą także chodnikami i oczywiście po wyznaczonych dla nich, specjalnych ścieżkach rowerowych. Zaletą korzystania z roweru jest fakt, że nie jesteśmy uzależnieni od korków w mieście i możemy poruszać się także wtedy, kiedy samochody muszą stać.

Nie jesteśmy także uzależnieni od rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Poprawiamy także, oczywiście, swoją kondycję, jeżeli w miarę często sięgamy po rower. Problemy pojawiają się w okresie jesiennym, w czasie opadów deszczu, bowiem wtedy jesteśmy narażeni nie tylko na opady deszczu, ale też na to, że zostaniemy zwyczajnie pochlapani przez wodę, tryskającą spod kół samochodu.

Częściej pojawiają się poranne mgły, utrudniające widoczność, wtedy dochodzi do większej liczby wypadków z udziałem rowerzystów, ponieważ są oni mniej widoczni. Dlatego warto dbać o jakiś element odblaskowy, umieszczony na rowerze i ubiorze rowerzysty nie tylko ze względu na zagrożenie mandatem, ale też z uwagi na własne bezpieczeństwo.

Natomiast w zimie rowerzystom przeszkadza błoto pośniegowe i niska temperatura. Rower jest więc idealnym środkiem transportu miejskiego w okresie wiosenno-letnim i wczesnej jesieni, a zalety jazdy rowerem jednak przeważają nad różnymi niedogodnościami związanymi z tym środkiem transportu.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free