Różnego rodzaju prace serwisowe, mogą wymagać od nas doświadczenia i narzędzi, jednak nie oszukujmy się, jeśli będziemy z każdą drobną naprawą i serwisem jeździć do warsztatu, to nigdy nie poznamy swojej maszyny w pełni. Doskonałym przykładem może być wymiana świec, ponieważ jest to rzecz, którą powinniśmy wykonywać po każdym zakupie motocykla, w końcu nigdy nie wiadomo kiedy ostatnio było to wykonywane przez poprzedniego właściciela, a ten jeden tani element, może spowodować nam przykrość w czasie wycieczki.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim zestawy kluczy i dobrym pomysłem jest wyposażenie się w klucze do świec. Nie można zapomnieć również o samych świecach, ale o tym chyba nikt jeszcze nie zapomniał, planując całą operację.

Więc dróg mamy kilka i każdy z nich jest dobry, w zależności od naszych umiejętności i tego jaki posiadamy motocykl oraz narzędzia. Pierwszy z nich, który wybiera większość osób początkujących, to demontaż siedzenia. Później musimy wymontować air box i powinniśmy mieć już dostęp do świec. W przypadku takich motocykli jak Honda CBR, musimy jednak zdemontować jeszcze bak motocykla, co bez odpowiednich kluczy, może okazać się nie tyle trudne co niemożliwe.

Innym sposobem jest odkręcenie i odchylenie chłodnicy. Jest to o wiele szybsza metoda, jednak sama ingerencja w motocyklowy układ chłodniczy, może być przerażająca dla początkujących adeptów jednośladów.

Ostatnią metodą, jest wykorzystanie łamanego klucza do świec od Hondy. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda, ponieważ cała wymiana trwa maksymalnie 10 minut i nie musimy niczego demontować. Jednak nie wszyscy chcemy kupować tego typu narzędzia, które nie zawsze należą do tanich, ponieważ nie wiemy czy z daną marką zostaniemy na dłużej.

Zakup świec.

Jak wiadomo, nie we wszystkich sklepach znajdziemy odpowiednie świece motocyklowe i czasem mogą zostać zaproponowane nam różne zamienniki. Sam nie polecam tego sposobu, ponieważ żywotność i działanie nigdy nie jest w stu procentach pewne.

Ceny niestety są różne, a korzystać powinniśmy jedynie z najlepszych firm. Przykładem może być NGK, która jest cenioną marką na całym świecie. Oryginalna Świeca zapłonowa NGK IMR9C-9H irydowa, która pasuje do Hondy CBR o takich pojemnościach jak 250, 600, 900 i 1100, niestety nie należy do najtańszych, ponieważ zakup jej to koszt wynoszący ponad 120 złotych za sztukę. Otrzymujemy jednak produkt najlepszej jakości, o bardzo długiej żywotności i poprawiający pracę naszej maszyny.

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy course download free